Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

2 Niedziela Adwentu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA II ADWENTU
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
8 grudnia 2019 r.
1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Jana Diego, wtorek – NMP z Loreto, środa – św. Damazego, czwartek – NMP z Guadalupe, piątek – św. Łucji, sobota – św. Jana od Krzyża.
2. Roraty w tygodniu o godz. 6.00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszko z wypisanym dobrym uczynkiem do zawieszenia na drzewku dobrych uczynków. Prosimy rodziców, aby dołożyli starań, by dzieci uczestniczyły w roratach.
3. Wydawanie żywności z darów złożonych przez parafian, w poniedziałek o godz. 17.00 do 19.00 w salce parafialnej.
4. Krąg Biblijny w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej, gdzie pogłębiamy wiedzę na te-mat Pisma św. i rozważamy Słowo Boże.
5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji chrześcijan prześladowanych w piątki o godz. 17.40.
6. Próby do parafialnego koncertu kolęd w salce parafialnej w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy, by przygotować Panu Jezusowi wspólnotowe kolędowanie.
7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
8. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 9.30, 11.15 i 12.30, kiermasz prac uczestników terapii zajęciowej. Prace są wykonane przez osoby niepełnosprawne intelektualnie. Można wspomóc Stowarzyszenie Niepełnosprawnych wrzucając do skarbonki ”co łaska”.
9. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.15 będzie śpiewać schola dziecięca. Próba w salce w niedzielę o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
10. Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych parafian do spowiedzi św. adwentowej na sobotę, 21 grudnia, od godz. 9.00.
11. Świece CARITAS oraz opłatki wigilijne w salce parafialnej – wejście z dziedzińca. Ofiary przeznaczone na doposażenie i ogrzewanie kościoła.
12. Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Włączamy się w to dzieło, modlitwą oraz składając ofiary do puszek przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą.
13. Stowarzyszenie Doktryny Chrześcijańskiej zaprasza chłopaków z klas siódmych i ósmych na warsztaty, które odbędą się 14 grudnia, od godz. 17.00 do 20.00 w parafii św. Łukasza Ewangelisty na os. Rusa. W programie: gry, krótki seans filmowy, poczęstunek oraz wspólna modlitwa. Więcej informacji na plakacie, na tablicy ogłoszeń.
14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kaplicy przy zakrystii: Przewodnik Katolic¬ki, (o tym, kim jest dzisiaj ksiądz dla młodego pokolenia), Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Egzorcysta (numer grudniowy), gazetka parafialna, pocztówki bożonarodzeniowe.
15. Módlmy się w intencji rychłej odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu ze słowa-mi ”Najświętszemu Sercu Jezusa -Wskrzeszona Polska”, które to słowa przypominały o przymierzu z Bogiem jako warunku niepodległości Ojczyzny. Módlmy się: Najświętsze Serce Jezusa – zmiłuj się nad nami.


Modlitwa za rodziny – z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski

Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, źródło życia i miłości wszystkich ludzi! Dziękujemy za to, że stworzyłeś nas – mężczyznami i kobietami, abyśmy się nawzajem uzupełniali i byli dla siebie wzajemną pomocą. Dziękujemy, że przez Jezusa Chrystusa uświęciłeś małżeństwo, ustanawiając je sakramentem. Spraw, aby każda rodzina stała się sanktuarium życia i miłości. Pomóż wszystkim małżonkom trwać w wierności i jedności. Wspieraj małżeństwa i rodziny zagrożone oraz dotknięte rozmaitymi kryzysami. Oddajemy Ci, Boże, wszystkie dzieci od momentu poczęcia. Niech cieszą się miłością matki i ojca. Spraw, by dzieci i młodzież znalazły w rodzinach silne wsparcie dla wzrostu w prawdzie i miłości. Umacniaj dziadków i babcie, aby umieli dzielić się mądrością i wiarą z młodymi. Prosimy, by stanowiący prawa i sprawujący władzę służyli poczętemu życiu, małżeństwu i rodzinie. Święta Rodzino z Nazaretu, wspomagaj, aby umacniała się świadomość świętego i nierozerwalnego charakteru małżeństwa i rodziny. Święta Maryjo, Matko Boża, Królowo rodzin, módl się za nami! Święty Józefie, głowo Świętej Rodziny, módl się za nami!
Święty Janie Pawle II, papieżu rodziny, módl się za nami!