Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

32 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXXII ZWYKŁA
10 listopada 2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Marcina, wtorek – św. Jozafata, środa – Pierwszych Męczenników Polski, piątek – św. Alberta Wielkiego, sobota– św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy.
2. Różaniec z wymieniankami dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30.
3. W poniedziałek, Narodowe Święto Niepodległości. Prosimy o flagowanie mieszkań na znak duchowej łączności z wszystkimi, którzy oddali życie i pracowali dla niepodległej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Dzisiaj w salce tradycyjne rogale świętomarcińskie; pozyskane środki przeznaczone są dla potrzebujących i akcje organizowane dla dzieci z parafii. W poniedziałek Biuro Parafialne nieczynne.
4. Spotkanie rodziców ministrantów we wtorek, po mszy św. wieczornej (około 18.40), w salce parafialnej, wejście z dziedzińca. Spotkanie ministrantów seniorów w czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy także nowych panów chcących służyć przy ołtarzu. 5. Rozpoczynamy próby do parafialnego koncertu kolęd. Zapraszamy chętnych w każdym wieku do włączenia się w to wspólnotowe wydarzenie. Próby śpiewu w piątki o godz. 19.00 w salce parafialnej. Zapraszamy serdecznie, by przygotować Panu Jezusowi piękne, rodzinne kolędowanie.
6. Prosimy o pomoc w grabieniu liści przy kościele, w piątek od godz. 15.00.
7. W przyszłą niedzielę liturgię mszy św. o godz. 11.15 przygotowuje wspólnota rodzin. Próba scholi dziecięcej w niedziele 17.11. br. o godz. 10.00 w salce. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
8. Odpust w Parafii Pierwszych Polskich Męczenników, w środę, 13 listopada br. Suma odpustowa o godz. 18.30. Nie ma Kręgu Biblijngo.
9. Verba Sacra w Katedrze, 17 listopada o godz. 17.00. Księgi Ezdrasza i Nechemiasza czyta Przemysław Babiarz, aktor i znany komentator sportowy. Wstęp wolny.
10. Dzisiaj Chrystus chce wejść do Twojego domu! Wspólnota neokatechumenalna wraz z Proboszczem zaprasza na katechezy dla młodzieży i dorosłych w kaplicy św. Łukasza na os. Rusa, w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.30. Odwagi!
11. Dzisiaj przed kościołem możliwość złożenia ofiary na nasze seminarium.
12. Bóg zapłać za ofiary składane na doposażanie naszego kościoła.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodni Katolicki, Ola i Jaś (dla dzieci przedszkolnych), Gość Niedzielny, Egzorcysta ( numer listopadowy), gazetka parafialna. Od 1 listopada w kinach można oglądać film pt.”Nieplanowane”. W wielu krajach wywołał on prawdzieą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmienieło jej życie na zawsze. Jest to film z gatunku tych, który każdy powinien zobaczyć.
14. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Lucyny Antkowiak, os. Lecha 63, za duszę śp. Danuty Rudnickiej, os. Lecha 49 (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00) i śp. Wojciecha Rybackiego, os. Lecha 123, długoletniego zakrystianina w Parafii Pierwszych Polskich Męczenników. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.