Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

30 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXX ZWYKŁA
27 października 2019 r.
1. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nawiedzenie cmentarza nie zwalnia ze mszy św. Nie obowiązuje post. Msza św. w naszym kościele według zmienionego porządku. W czwartek msza św. świąteczna o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła z relikwiami świętych. Na tę wieczorną procesję przynosimy znicze lub lampiony. W sam Dzień Uroczystości Wszystkich Świętych msza św. o godz. 8.00, 9.30, 11.15 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach poznańskich nabożeństwa żałobne o godz. 15.00. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i tam odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza. W związku z tym i z okazji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 15.00 do 18.00. Msza św. w Dzień Zaduszny, (w sobotę) o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Różaniec za Parafian zmarłych od ubiegłorocznej uroczystości Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny o godz. 17.30. Różaniec z wymieniankami od poniedziałku, 4 listopada, o godz. 17.30. Wymienianki można składać do skarbo¬ny przy zakrystii.
2. Nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Matki Bożej po mszy św. o godz. 8.00. Nawiedzenie chorych z sakramentami św.: nawiedzenie piątkowe za tydzień, (8 listopada), sobotnie bez zmian ( 2 listopada).
3. Spotkanie dla wspólnoty małżeństw w sobotę: o godz. 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy i spotkanie w salce.
4. Podobnie jak w latach ubiegłych, w niedzielę 3 listopada br. obchodzony będzie Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. Do grona tych osób zalicza się m.in.: bł. Edmunda Bojanowskiego, bł. Siostrę Sancję Janinę Szymkowiak, o. Bernarda z Wąbrzeźna, ks. Wawrzyńca Kuźniaka, ks. Kazimierza Rolewskiego, ks. Aleksandra Żychlińskiego, ks. Stanisława Streicha, ks. Ignacego Posadzego, ks. Aleksandra Woźnego, o. Euzebiusza Huchrackiego, dr. Kazimierza Hołogę, Jadwigę Zamoyską, siostrę Włodzimirę Wojtczak, „Poznańską Piątkę” i innych. Przy tej okazji dzielimy się też radością, iż Konferencja Episkopatu Polski 9 października br. udzieliła nihil obstat na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego dr Wandy Błeńskiej, lekarki i misjonarki, świadka wiary kończącego się Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Po wyrażeniu zgody przez Stolicę Apostolską rozpocznie się proces beatyfikacyjny na poziomie diecezjalnym. W oczekiwaniu na chwałę ołtarzy tych Osób, które żyły i realizowały świętość na wielkopolskiej ziemi, w niedzielę, 3 listopada br. o godzinie 10.00, w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego. Do udziału w uroczystości zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy są związani ze środowiskami, w jakich żyli nasi kandydaci na ołtarze.
5. Noc Bożego Miłosierdzia dla dusz czyśćcowych z 2 na 3 listopada 2019 r w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu na os. Jana III Sobieskiego. Mszą św. o godz. 20.00 rozpocznie się całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji zmarłych.
6. Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę, 16/17 listopada. Komunikat na tablicy ogłoszeń.                                                            7. Rekolekcje Winnica Racheli „Uzdrowienie po aborcji” dla kobiet i mężczyzn, którzy bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyli w aborcji i z tego powodu doświadczają konsekwencji duchowych i emocjonalnych. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.
8. Bóg zapłać z ofiary na doposażanie naszego kościoła i misje.