Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

28 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXVIII ZWYKŁA
13 października 2019 r.
1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Prosimy, aby pilniej i liczniej przychodziły dzieci przygotowujące się do I komunii św.
2. W dni powszednie przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na 2020 r.
3. We wtorek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Na mszy św. wieczornej ogarniemy modlitwą rodziców i rodziny, które przedwcześnie pożegnały członka swojej rodziny. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji. Będziemy modlić się także o dzietność rodzin.
4. Zapraszamy na Krąg Biblijny w środę, po mszy św. wieczornej, do salki parafialnej.
5. Z okazji Miesiąca Misyjnego zapraszamy w najbliższy czwartek na 19.15 do salki na spotkanie ze studentkami Wydziału Teologicznego, które dziękując za ofiarność w przygotowaniu projektu „Misja dla Boliwii” podzielą się doświadczeniem z pobytu w Boliwii.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Wobec doniesień o prześladowaniach chrześcijan otoczymy naszych braci modlitwą i módlmy się także o nowe powołania misyjne i za misje. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na misje.
7. W piątek czcimy św. Łukasza Ewangelistę, jest to dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia i odpust w Parafii św. Łukasza na os. Rusa. Suma odpustowa w niedzielę, 20.10. br. o godz. 12.30. Do udziału zapraszamy szczególnie służbę zdrowia.
8. Procesja saletyńska w sobotę po mszy św. odprawianej o godz. 8.00.
9. W najbliższą niedzielę liturgię mszy św. o godz. 11.15 przygotowują małżeństwa z dziećmi. Dzieci zapraszamy na próbę scholi dziecięcej w niedzielę o godz. 10.00, do salki parafialnej.
10. Bóg zapłać za ofiary na doposażenie kościoła. Bóg zapłać za ofiary, składane dzisiaj przed kościołem, na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
11. W przyszłą niedzielę, 20 października br. POKUTNY MARSZ RÓŻAŃCOWY. To modlitwa za Ojczyznę. Początek o godz. 12.30 mszą św. w kościele Bożego Ciała.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim artykuły o wzajemnych relacjach prymasa Wyszyńskiego i bpa Wojtyły. Jest Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Miłujcie się i gazetka parafia.
13. Spotkanie modlitewne w kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, odbędzie się 16 października (środa), o godz. 21.00, pod Krzyżem Papieskim, w Parku św. Jana Pawła II (dawne Łęgi Dębińskie).
14. Na Ostrowie Tumskim realizowany jest projekt „Wyspa Kultury”. We wtorek 15.10. pokaz filmu Wandy Różyckiej-Zborowskiej o Janie Pawle II, a w sobotę 19.10. o godz. 11.00 czytanie „Dokty. Opowieści o Wandzie Błeńskiej” Elizy Piotrowskiej dla dzieci. Szczegóły na plakacie oraz stronie Fundacji Signum Caritatis. Wstęp wolny. Natomiast w kościele Nawiedzienia NMP, w sobotę, 19. 10. br. o godz. 11.00 ogólnopolskie spotkanie „Ojciec i syn” o tym jak być bohaterem dla swojego syna.
15. Módlmy się za zmarłych. W Stanach Zjednoczonych zmarł O. Łucjan Królikowski, przeżywszy 100 lat. Dziełem Jego życia było uratowanie w czasie wojny ponad stu dzieci, które wyprowadził z Syberii, a potem opiekował się nimi i towarzyszył wychowankom w dalszym ich życiu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.