Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

27 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTRSKIE
NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA
6 października 2019 r.
1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej, środa – św. Dionizego i św. Jana Leonardiego, piątek – św. papieża Jana XXIII, sobota – święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej.
2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci: we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby dołożyli starań, by dzieci uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym. Ponadto, w każdy wtorek, przed poranną Mszą św., o godz. 7.30 różaniec do Matki Bożej, Patronki Dobrej Śmierci. Zapraszamy do tego Stowarzyszenia, którego celem jest wypraszanie łaski: wytrwania w dobrym dla sprawiedliwych, nawrócenia dla grzeszników i dobrej śmierci dla wszystkich.
3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę w salce parafialnej po wieczornej mszy św.
4. Bóg zapłać za owoce tegorocznego lata ( zostaną przekazane SS. Albertynkom do jadłodajni Caritas) i Bóg zapłać za ofiary na doposażanie kościoła.
5. Kolejna Prezentacja z cyklu VERBA SACRA w niedzielę 13, października, w Katedrze o godz. 17.00. Wystąpi Krzysztof Dzierma odtwórca postaci Proboszcza w filmie „Jak u Pana Boga za piecem.” Wstęp wolny.
6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Dzień Papieski. Przed kościołem możliwość złożenia ofiary na fundusz stypendialny dla niezamożnej młodzieży – żywy pomnik wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
7. W naszej parafii jest możliwość przyjęcia komunii św. w hostii niskoglutenowej przez cierpiących na celiakię i na diecie bezglutenowej. Informacje w zakrystii.
8. Poznańska Grupa Ekumeniczna, zaprasza na Święto Biblii w dniach 6 -10 października br. Hasłem tegorocznego Święta są słowa z Księgi Psalmów: Szukaj pokoju i dąż do niego. Punktem kulminacyjnym Święta będzie Uroczyste Nabożeństwo Słowa. Modlitwom przewodniczyć będą: Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Ksiądz Biskup Marian Niemiec, Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Nabożeństwo Słowa zostanie odprawione w czwartek, 10 października o godz. 1830, w kościele pw. Św. Marcina. Szczegóły na plakatach.
9. Komisja Liturgiczna Archidiecezji Poznańskiej organizuje kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu przy ul. Fredry 11, w sobotę 30 listopada 2019 roku od godz. 10:00 do 13:00. Organizatorzy proszą uczestników o punktualne przybycie. Potrzebna jest pisemna akceptacja księdza proboszcza.
10. W sobotę, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w Bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa: o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., na którą zapraszamy wszystkich seniorów. Przed Mszą św. o godz. 1100 krótki koncert religijny. O godz. 1800 Msza św. z Nieszporami
10. Salezjańskie Centrum Młodzieżowe informuje, że prowadzi Katolicką Poradnię Psychologiczną, na ul. Kolejowej 52. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Egzorcysta, Mały Przewodnik Katolicki i gazetka parafialna.
12. Módlmy się za zmarłych parafia. Za duszę śp. Wacława Ruckiego, os Lecha 127. Pogrzeb odbył się w sobotę na cmentarzu parafialnym w Spławiu. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać panie.