26 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXVI ZWYKŁA
29 września 2019 r.
1. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – św. Hieronima
wtorek – św.Teresy od Dzieciątka Jezus,
środa – św. Aniołów Stróżów,
piątek – św. św. Franciszka z Asyżu,
sobota – św. Faustyny Kowalskiej,
2. Październik jest miesiącem Różańca św. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby dołożyli starań, by dzieci uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym. W ciągu całego roku można dostąpić odpustu zupełnego za zmówienie Różańca. Trzeba daną część zmówić bez przerwy, z modlitwą złączyć rozważanie tajemnic, odmówić różaniec w kościele albo w rodzinie.
3. Spotkanie katechetyczne dla seniorów we wtorek po mszy św. porannej w salce parafialnej. Wejście z dziedzińca.
4. Krąg biblijny w środę o godz. 18.50 (po mszy św.) w salce parafialnej, a w kaplicy spotkanie Żywego Różańca.
5. Zapraszamy na msze św. w intencji wspólnot różańcowych: we wtorek o godz. 7.30 msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci, a w poniedziałek, 7 października o godz. 18.00 msza św. Żywego Różańca.
6. W tym tygodniu : I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 w intencji poszanowania życia ludzkiego i po mszy św. do godz. 21.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź i Komunia św. dla klas: 4, 5 i 6 w piątek od godz. 15.00 i nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Od godziny 17.00 do 18.00 spowiedź św. dla klas 7 i 8 i starszej młodzieży. Nabożeństwo dla młodych kontynuujących przygotowanie do sakramentu bierzmowania i ich rodziców, w piątek o godz. 19.15 w kościele. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej w sobotę o godz. 7.15. Comiesięczne odwiedziny chorych z sakramentami św. w piątek i w sobotę według stałego planu. Spotkanie dla małżeństw w sobotę o godz. 19.15 w salce. Dzielimy się Słowem Bożym i doświadczeniem życia. Dzieci mają zapewniona opiekę.
7. W przyszłą niedzielę, 6 października, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne urodzaje. Można ofiarować w czasie mszy św. warzywa, owoce i przetwory z własnych upraw lub zakupione, które zostaną przekazane do jadłodajni CARITAS, SS. Albertynek przy ul. Ks. Ściegiennego.
8. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 9.00. Parafian chętnych do pomocy prosimy, aby zadeklarowali pomoc, po mszy św., przy stoliku z prasą. Chodzi o podtrzymanie i uzupełnienie czterech zespołów, dyżurujących raz w miesiącu. Sprzątanie kościoła przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie w środę (30.10. br.) o godz. 19.00.
9. Uroczystości odpustowe ku czci św. Franciszka u Bernardynów, w piątek o godz. 18.00. 10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (dzisiaj z modlitewnikiem na październik). Jest Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Ola i Jaś, Ziarno, Egzorcysta, gazetka parafialna.