Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

25 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXV ZWYKŁA
22 września 2019 r.
1.Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Ojca Pio, czwartek – św. Kosmy i Damiana oraz Wawrzyńca Ruiz, piątek- św. Wincentego a Paulo, sobota – św. Wacława, niedziela – św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała.

2. Szczere podziękowanie Parafianom, którzy wzięli udział w świętowaniu 4 rocznicy poświecenia naszego kościoła parafialnego i święcie ku czci Matki Bożej z La Salette. Bóg zapłać za zaangażowanie służby liturgicznej i wszystkich współpracowników.

3. Krąg biblijny w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej.

4. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych, przed poświęceniem różańca w piątek, 27 września o godz. 15.45 klasy a, b oraz o 16.45 klasy c, d oraz inne szkoły. Spotkanie w salce parafialnej, wejście z dziedzińca. Poświęcenie różańca w niedzielę, 29 września, na mszy św. o godz. 11.15.

5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek o godz. 19.15. Prosimy przynieść zapisane intencje, które będą włączone w modlitwę mszy św.

6. Komunia św. dla cierpiących na celiakię i na diecie bezglutenowej. Informacje w zakrystii i biurze parafialnym.

7. Zapraszamy na „ZNAK POKOJU w Poznaniu” do Parafii św. Rocha. Jest to inicjatywa, która łączy Międzynarodowy Dzień Pokoju ustanowiony przez ONZ i Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój. Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie możliwie jak najwięcej ludzi, aby wspólnie się modlić i posłuchać tych, którzy czynnie biorą udział w działaniach na rzecz pokoju. Wszystko odbędzie się 21 września, w sobotę: o godz. 18.00 Eucharystia, a po Mszy Świętej prelekcje i koncert w Centrum duszpasterskim obok kościoła. Szczegóły na plakacie.

8. Instytut Duchowości Carmelitanum przy klasztorze karmelitów w Poznaniu zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją formację duchową i teologiczną na 3-letnie studium duchowości. Zajęcia rozpoczynają się 4 października i będą się odbywać w każdy czwartek od 17.00 do 20.00. Informacje na stronie www.carmelitanum.pl.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kaplicy przy zakrystii: Przewodnik Katolicki (w najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” artykuł o komunikacji z osobami z głęboką niepełnoprawnością), Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Ola i Jaś, Ziarno, gazetka parafialna.

10. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Bohdana Chatlińskiego, os. Lecha 124, msza św. pogrzebowa w środę o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.


MODLITWA DO ŚW. RODZINY

Jezu, Maryjo i Józefie
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.
Święta Rodzino z Nazaretu
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu,
oby przyszły Synod Biskupów
mógł przywrócić wszystkim świadomość
sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
jej piękna w Bożym zamyśle.
Jezu, Maryjo i Józefie
Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.