24 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXIV ZWYKŁA
15 września 2019 r.
1.Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św.św. Korneliusza i Cypriana, wtorek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, środa – Stanisława Kostki, czwartek – św. Januarego, piątek – św. Andrzeja Kim Taegon, sobota – św. Mateusza.
2. W środę, 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Zapraszamy do udziału w tej mszy św. Po Mszy świętej w Seminarium, będzie można złożyć Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe osobiście.
3. W sobotę 21 września br. w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie. Jego temat brzmi: „Wielka tajemnica wiary”. Sesja wprowadzi nas w program pracy duszpasterskiej proponowany na nowy rok duszpasterski, który podejmie refleksję nad sakramentem Eucharystii. Sesję rozpocznie Msza św. koncelebrowana w kościele św. Rocha o godz. 9.30 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Gintarasa Grusasa, Metropolity Wileńskiego. Po Mszy św. wystąpienia zaproszonych gości w Sali Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Zapraszamy do udziału w Forum zarówno osoby świeckie jak i duchowne. Szczegóły dotyczące zgłoszeń podane są na stronie www.poznan.ak.org.pl.
4. W najbliższy czwartek, 19 września, przypada czwarta rocznica poświęcenia naszego kościoła i odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 i różaniec saletyński, msza św. o godz. 19.00 i procesja. Będziemy dziękować Panu Bogu za naszą świątynię, modlić się za jej fundatorów żyjących i zmarłych i prosić, aby była napełniana modlitwą przez obecne i przyszłe pokolenia.
5. W sobotę, 21 września, odpust w Parafii św. Mateusza na os. Orła Białego. Suma odpustowa godz. 18.00. Zapraszamy celników i urzędników skarbowych, w dniu ich Patrona.
6. Zapraszamy do Katedry małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę małżeństwa. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, w niedzielę 22 września, o godz.16.00.
7. Podstawowy kurs formacji biblijnej rozpocznie się 5 października w budynku Wydziału Teologicznego, przy ul. Wieżowej 2-4. Szczegóły na stronie internetowej Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Poznańskiej.
8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć OO. Oblatów, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na 2020 r. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki ( a w nim artykuły: o dr Wandzie Błeńkiej, misjonarce w Ugandzie, a także o narzeczonej, która napisała u progu małżeństwa: ”Pójdziemy razem w życia znój, na radość i wesele, Nie będziesz sam, kochany mój, ja radość twą podzielę. A kiedy przyjdzie gorycz pić, rzecz najzupełniej godna, Nie będziesz sam kochany mój, spełnimy kielich do dna.” I jak to się skończyło. ), Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Egzorcysta, gazetka parafialna i dla dzieci Ziarno.
10. Módlmy się za zmarłych parafian. Za dusze śp. Włodzimierza Gładyszaka, os. Lecha 126 (msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10.00, pogrzeb na Junikowie o godz.12.30) i dusze śp. Felicji Wawrzyniak ( msza św. w poniedziałek o godz. 19.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.