Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

23 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA
8 września 2019 r.
1. Spotkanie Żywego Różańca w środę, w kaplicy po wieczornej mszy św.
2. Kręg Biblijny w środę o godz. 18.50 (po mszy św.) w salce parafialnej
3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 12 września o godz. 19.15 w kościele. Do I Komunii św. w naszym kościele przystąpią jedynie te dzieci, które zamieszkują na terenie naszej parafii.
4. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby wrócić do służby ołtarza.
5. W przyszłą sobotę obchodzimy święto podwyższenia Krzyża św. Centralne uroczystości odbędą się we Włocławku-Kruszynie. Informacja jest zamieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www. polskapodkrzyżem.pl. W odpowiedzi na apel organizatorów Czuwania modlitewnego „POLSKA POD KRZYŻEM” informujemy, że dnia 14 września 2019 roku o godzinie 21.00 przy Krzyżu Papieskim w Parku Jana Pawła II (dawne Łęgi Dębińskie) odbędzie się czuwanie modlitewne, na które zaproszone są osoby, które nie mogą wziąć udziału w uroczystościach we Włocławku. Błogosławieństwa na czas modlitwy udzielił Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. W naszej parafii zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00. Do kościoła przynosimy swoje krzyże domowe. Po mszy św. procesja do naszego pierwszego krzyża parafialnego, w 30 rocznicę jego poświęcenia przez Ks. Biskupa Stanisława Napierałę.
6. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego wspólnota Hospicjum św. Jana Kantego zaprasza do katedry na mszę św. w intencji wszystkich, którzy w swoim życiu doświadczyli krzyża, jego trudu i bólu. Organizatorzy zapraszają na modlitwę także tych, którzy pomagają dźwigać trud cierpienia i choroby bliskim. Msza Święta zostanie odprawiona, dnia 14 września 2019 roku o godzinie 18.00.
7. Archidiecezjalny Marsz dla Życia – w niedzielę, 15 września. Spotkanie rozpocznie o godz. 14:30 festynem rodzinnym na pl. A. Mickiewicza. Następnie wyruszymy w kierunku Katedry Poznańskiej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!
8. Tradycyjny Marsz pokutny 15 września, w trzecią niedzielę miesiąca. O godz.12.30 msza św. w kościele Bożego Ciała i modlitwa różańcowa ulicami Starego Miasta. Będziemy się modlić o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz wynagradzać Maryi za wszelkie zło, bluźnierstwa i zniewagi oraz nieposzanowanie dla naszych świętości.
9. Dnia 21 września 2019 roku odbędzie się Poznańskie Forum Duszpasterskie, pt: „Wielka Tajemnica Wiary”. Wydarzenie swoim patronatem objął Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki. Szczegółowy program oraz możliwość zapisu za pomocą strony internetowej www.poznan.ak.org.pl.
10. Zapraszamy do Katedry małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę małżeństwa. Msza św. z odnowieniem ślubowań małżeńskich zostanie odprawiona w niedzielę, 22 września, o godz. 16.00. Po Mszy św. przewidziane jest spotkanie księdza Biskupa z czcigodnymi Jubilatami w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
11.W przyszłą niedzielę, przed kościołem możliwość złożenia ofiary na KUL. Bóg zapłać za ofiary z „żółtych kartek” na doposażanie naszego kościoła.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
13. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Anny Frąckowiak, os. Lecha 39. Msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.