Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

22 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXII ZWYKŁA
1 września 2019 r.
1. Kalendarz liturgiczny:
wtorek – św. Grzegorza,
środa – bł. Marii Stelii,
sobota – św. Melchiora Grodzieckiego,
niedziela – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
2. Od września, powracamy do tradycyjnych godzin odprawiania mszy św. w niedziele i dni powszednie, a także godzin urzędowania Biura Parafialnego. Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00; Różaniec do MB Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 7.30. Biuro Parafialne: poniedziałki godz. 16.00 do 17.30; czwartki godz. 9.00 do 10.30; soboty godz. 19.00 do 20.00.
3. Modlitewne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego: Msza św. szkolna na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, z poświęceniem przyborów szkolnych, we wtorek o godz. 11.00. Prosimy rodziców, aby razem ze swoimi dziećmi wzięli udział w modlitewnym rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Prosimy o strój galowy.
4. W czwartek zakrystia zostanie wyposażona w nowe meble. W środę o godz. 19.00 prosimy panów o pomoc w przygotowaniu zakrystii do przemeblowania.
5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek: od godz. 17.00 do 18.00. Uczestniczących w duchowej adopcji zapraszamy na różaniec o godz. 17.15 w intencji obrony życia. Po mszy św. wieczornej adoracja do godz. 21.00 w intencji zachowania i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź św. w I piątek miesiąca dla dzieci i młodzieży od godz. 15.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego za Kościół prześladowany w piątek o godz.17.40. Zapraszamy na mszę św. pierwszopiątkową na godz.18.00. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w piątek i w sobotę według stałego planu. W sobotę różaniec do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7.15, msza św. i nabożeństwo.
6. Archidiecezjalny Marsz dla Życia przejdzie ulicami Poznania w nowym terminie – w niedzielę, 15 września. Spotkanie rozpocznie o godz. 14:30 festyn rodzinny na pl. A. Mickiewicza. Następnie wyruszymy w kierunku Katedry Poznańskiej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Zachęcamy do włączenia się w promocję wydarzenia wśród znajomych. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!
7. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy by zakupili różańce dla swoich dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. Spotkanie dla rodziców tych dzieci w czwartek, 12 września o godz. 19.15 w kościele. Do I Komunii św. w naszym kościele przystąpią jedynie te dzieci, które zamieszkują na terenie naszej parafii.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki (o siostrach zakonnych od zdań specjalnych), Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Egzorcysta, gazetka parafialna.
9. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Ludomiły Kowalczyk, os. Lecha 128. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.