Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

21 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXI ZWYKŁA
25 sierpnia 2019 r.
1.Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
wtorek – św. Moniki,
środa – św. Augustyna,
czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

  1. W poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. o godz. 8.00. Na mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.
  2. W przyszłą niedzielę msza św. także o godz. 12.30. Od 1 września powracamy do tradycyjnych godzin odprawiania mszy św. i urzędowania biura parafialnego.
  3. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny do sanktuarium w Tulcach. Suma odpustowa w niedzielę 1 września o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Zdzisława Fortuniaka. Piesza pielgrzymka z naszej parafii w łączności z Parafią na os. Rusa. Zbiórka przy naszym kościele w niedzielę, 1 września o godz. 6.50 i przejście do kościoła św. Łukasza. Pielgrzymka rowerowa – zbiórka o godz. 9.45 przy figurze Matki Bożej z La Salette.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na doposażenie naszego Kościoła, na Caritas Archidiecezjalną i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na wrzesień, Gość Niedzielny i Egzorcysta.
  6. Módlmy się za zmarłych Parafian, dziś w sposób szczególny za
    śp. Jana Walkowiaka os. Lecha 28. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

INFORMACJE STAŁE NA SIERPIEŃ
A. W sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00 i o godz.18.00.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00
Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30
Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30, czwartek godz. 16.00 do 17.30, sobota godz. 19.00 do 20.00.
B. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30
C. Grupa Anonimowych Alkoholików spotyka się w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
D. Prosimy o podawanie intencji mszalnych, uprzednio zarezerwowanych, na sierpień i wrzesień. Można to uczynić w niedzielę, po Mszy św., w zakrystii.
E. Dzieci wyjeżdżające na kolonie powinny zabrać pisemne oświadczenie rodziców, iż jest ich wolą, aby dziecko uczestniczyło w niedzielnej Mszy św.
F. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00-18.00.