Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

15 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XV ZWYKŁA
14 lipca 2019 r.

  1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Bonawentury, wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czwartek – św. Szymona z Lipnicy, sobota – bł. Czesława.
  2. We wtorek, w dniu Matki Bożej Szkaplerznej, msza św. u OO Karmelitów z nałożeniem szkaplerza o godz. 11.30 i 18.00.
  3. W czwartek po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. W piątek, 19 dzień miesiąca, dzień saletyński w naszej parafii. Procesja saletyńska po mszy św. o godz. 8.00. Różaniec z intencjami saletyńskimi o godz. 7.30. Nabożeństwem do Matki Bożej z La Salette wynagradzamy Panu Bogu za przekleństwa i wulgaryzmy, opuszczone lekkomyślnie msze św. niedzielne, niepotrzebną pracę w niedziele, wynagradzamy za niezgodę w rodzinach i otoczeniu oraz wyśmiewanie spraw Bożych.
  5. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych we wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa: w przyszłą sobotę po mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę po mszy św. o godz. 9.30, 11.15 i 18.00. Przy tej okazji możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Samochodami i motocyklami można wjechać na plac przy kościele.
  6. Słuchacze Radia Maryja i widzowie telewizji Trwam, którzy chcieliby wesprzeć te rozgłośnie, chociaż skromnymi ofiarami, mogą je przekazać pani Marii lub złożyć do skarbony przy wejściu do kościoła.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na doposażenie naszego kościoła.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: „Przewodnik Katolicki” (artykuły o odpowiedzialności chrześcijan za ekologię ), „Gość Niedzielny”, „Egzorcysta” numer lipcowy i „Mały Przewodnik Katolicki”.
    ……………………………………………………

INFORMACJE STAŁE /LIPIEC I SIERPIEŃ/
A. W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30. Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00. Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30
Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30, czwartek godz. 16.00 do 17.30 i sobota godz. 19.00 do 20.00.
B. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30
C. Dzieci wyjeżdżające na kolonie powinny zabrać pisemne oświadczenie rodziców, iż jest ich wolą, aby dziecko uczestniczyło w niedzielnej Mszy św.
D. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.
E. Grupa Anonimowych Alkoholików spotyka się w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej i jest otwarta na wszystkich, którzy szukają pomocy do życia w trzeźwości.
F. Prosimy o podawanie intencji mszalnych, uprzednio zarezerwowanych, na lipiec i sierpień. Można to uczynić w niedzielę, po Mszy św., w zakrystii.