Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

13 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XIII ZWYKŁA
30 czerwca 2019 r.

  1. Zmiany personalne w naszej Parafii. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki odwołał z naszej Parafii ks. Jacka Zjawina i z dniem 24 sierpnia powołał do pracy duszpasterskiej ks. Jarosława Czyżewskiego. Obydwom kapłanom życzymy błogosławionej owocności w pracy dla dobra Ludu Bożego.
  2. W lipcu i sierpniu (plan ogólny) zmienione godziny odprawiania Mszy św. w dni powszednie i niedziele oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30. Msza św. o godz. 8.00: w poniedziałki, środy i piątki, a o godz.18.00 we wtorki, czwartki i soboty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00. Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Biuro Parafialne: poniedziałek rano godz. 9.00 do 10.30, czwartek po południu godz. 16.00 do 17.30, sobota godz. 19.00 do 20.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.
  3. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po porannej mszy św.
  4. W tym tygodniu: I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W związku z tym w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu: od godz. 17.00 do 18.00. Uczestniczących w duchowej adopcji zapraszamy na różaniec o godz. 17.15 w intencji obrony życia. Po Mszy św. wieczornej adoracja do godz. 21.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek msza św. o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 15.00 do 18.00, w sobotę od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę różaniec z rozważaniami fatimskimi o godz. 7.15, msza św. o godz. 8.00 i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w piątek i sobotę według stałego planu. Nowe zgłoszenia w zakrystii. 5. Jak każdego roku, 6 lipca o godzinie 8:00 w Katedrze Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański odprawi Mszę Świętą, po zakończeniu której nastąpi wyjście na trasę Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, której w tym roku towarzyszy hasło: „ Z Maryją w Nowe Czasy”. Można jeszcze dokonać zapisów i wziąć udział w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: ppp.archpoznan.pl. Jednocześnie w dniach od 6 do 15 lipca br., podczas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, zapraszamy na Pielgrzymkę Duchową, która przebiegać będzie w kościołach stacyjnych w Poznaniu według planu wywieszonego na tablicy ogłoszeń i zamieszczonego na parafialnej stronie internetowej.
  5. Bóg zapłać parafianom, za udział w uroczystościach Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za ofiary na KUL i Wydział Teologiczny, na potrzeby Stolicy Świętej oraz doposażanie kościoła

LIPIEC I SIERPIEŃ

W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.

W dni powszednie
Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek
o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w środę o godz. 8.00.
Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci
i Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.

Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30,
czwartek godz. 16.00 do 17.30,
sobota godz. 19.00 do 20.00.
Spowiedź św. pół godziny przed mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.

Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach.
Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00,
Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30