Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

12 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XII ZWYKŁA

23 czerwca 2019 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  wtorek- NMP Świętogórskiej z Gostynia,
  środa – św. Zygmunta Gorazdowskiego,
  czwartek – św. Cyryla Aleksandryjskiego,
  piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  sobota – św. app. Piotra i Pawła.
 2. Od poniedziałku do czwartku w oktawie Bożego Ciała msza św. o godz. 18.00 w łącz-ności z nieszporami i procesją. Prosimy o ofiarowanie czasu Panu Jezusowi i udział w oktawie. Liczymy na obecność ministrantów i dziewczynek sypiących kwiaty. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji poszanowania życia,a na zakończenie oktawy, po procesji, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 3. W środę po procesji Krąg Biblijny w salce parafialnej.
 4. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitwy o świętość kapłanów. Centralne uroczystości religijne miasta Poznania w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jeżycach o godz. 18.00 i procesja Eucharystyczna na pl. Mickiewicza. Tam nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W najbliższy piątek nie obowiązuje post. Prosimy o flagowanie mieszkań. Gorąco zachęcamy Parafian do wzięcia udziału w uroczystościach ogólnomiejskich. W naszej parafii nie ma procesji.
 5. Trwają zapisy na 85 Pieszą Poznańską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Informacje na stronie ppp2019.pl.
 6. Bóg zapłać Parafianom, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, którzy udekorowali swoje okna i balkony. Bóg zapłać służbie kościelnej i liturgicznej, grupom duszpasterskim za zaangażowanie. To staranie parafian jest dla większej chwały Bożej i dla podtrzymania uroczystej tradycji Bożego Ciała i oktawy.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kaplicy przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Droga, Jaś, Ziarno, gazetka parafialna.
 8. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Alojzego Batury, os. Lecha 127. Pogrzeb odbył się w Ostrorogu. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.