Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

Zesłanie Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
9 czerwca 2019 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – NMP Matki Kościoła, wtorek- św. – Barnaby, środa – błogosławionych męczenników bł. Mariana Konopińskiego i Józefa Kuta, czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłan, piątek – bł. Michała Kozala.
 2. W poniedziałek, II święto Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na mszę św. o godz.: 8.00 i 18.00.
 3. Biuro Parafialne w poniedziałek nieczynne.
 4. Krąg Biblijny w środę po wieczornej mszy św. w salce parafialnej. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po wieczornej mszy św. w kościele.
 5. Odpust w naszej Parafii. Ojciec św. Benedykt XVI ustanowił święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, obchodzone w czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego. Zatem Odpust w naszej parafii w najbliższy czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 w intencji Ojca św. Franciszka, o powołania kapłańskie. Suma odpustowa o godz. 19.00. Sumę odprawi ks. dziekan Henryk Szymczak.
 6. Odwiedziny Chorych z sakramentami św. w piątek
 7. W przyszłą niedzielę, Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej.
 8. Podziękowanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła na uroczystość pierwszokomunijną. Prosimy rodziców dzieci klas III o przygotowanie ołtarza na procesję Bożego Ciała. Spotkanie w sprawie ołtarzy na Boże Ciało dla wszystkich przygotowujących ołtarze w piątek o godz. 18.45 w salce parafialnej.
 9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (W najnowszym numerze artykuł bardzo pomocny dla dorosłych dzieci alkoholików). Prosimy dzieci, aby zabierały Ziarno z niedzielną Ewangelią i odczytały ją w rodzinie przed wspólnym posiłkiem, albo w czasie wieczornego pacierza. W zakładzie fotograficznym w Orlim Gnieździe można oglądać i zamówić fotografie z uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej.
 10. Kolejna prezentacja VERBA SACRA. Wystąpi aktorka telewizyjna i filmowa Dominika Chorosińska. Zostanie zaprezentowana Druga Księga Królewska. Zapraszamy do Katedry w niedzielę 16 czerwca o godz. 17:00. Wstęp wolny.
 11. Rozpoczęły się zapisy na 85 Pieszą Poznańską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Komunikat na stronie ppp2019.pl.
 12. Pokutny Marsz Różańcowy w trzecią niedziele miesiąca, czyli 16 czerwca. Początek, msza św. o godz.12.30 w Kościele Bożego Ciała. Zakończenie około godz.16.00 w kościele OO. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. Komunikat na parafialnej stronie internetowej.
 13. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Ryszarda Oporowskiego, os. Lecha 123. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.