Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

4 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA IV WIELKANOCNA
12 maja 2019 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
    poniedziałek – Najśw. Mary Panny Fatimskiej, wtorek – św. Macieja, czwartek – św. Andrzeja Boboli, sobota – św. Jana I, papieża i męczennika .
  2. Dzisiaj, Niedzielą Dobrego Pasterza” rozpoczynamy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Za przyczyną Królowej Apostołów prosimy Pana Jezusa o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  3. W najbliższą sobotę 18 maja, rozpoczyna się w naszej Archidiecezji Nawiedzeni Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Uroczysta inauguracja odbędzie się przy kościele Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny na Os. Bohaterów II Wojny Światowej o godz. 12.00 z udziałem Episkopatu Polski. Na uroczystość udamy się w parafialnej pielgrzymce, która wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 10.00. (można zabrać siedziska). Od godziny 10.00 na placu przed kościołem pw. Nawiedzenia NMP trwać będzie czuwanie modlitewne i muzyczne. Prosimy, aby przybyć na miejsce uroczystości najpóźniej do godziny 11.15. O godzinie 11.45 rozpocznie się formowanie procesji oraz przyjazd samochodu kaplicy z Ikoną Jasnogórską. O godzinie 12.00 przez 3 minuty będą biły dzwony kościołów w całej Archidiecezji Poznańskiej, następnie rozpocznie się wprowadzenie Ikony Matki Bożej na plac, powitanie i uroczysta Eucharystia. Przewidywane zakończenie uroczystości około godziny 14.00. Kolekta zebrana w czasie Mszy Świętej zostanie przekazana jako wsparcie dla Domu Samotnej Matki im. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, który prowadzą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia w Poznaniu – Kiekrzu. Wierni będą mogli na placu zakupić pamiątki, dewocjonalia i religijne wydawnictwa książkowe. Będzie przygotowane stoisko z wodą i lekka gastronomia. Na placu i w jego obrębie ustawione zostaną przenośne WC. Miejski projekt zmiany organizacji ruchu w tym dniu w części odcinka Rataje będzie dostępny na stronie internetowej archidiecezji. Pielgrzymów indywidualnych przybywających z Poznania prosimy o przyjazd na miejsce uroczystości komunikacją miejską. NIE PRZEWIDUJE SIĘ SPECJALNYCH PARKINGÓW DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH. Wieczorem w sobotę rozpoczniemy Parafialne rekolekcje maryjne przygotowujące do Nawiedzenia Matki Bożej w naszej Parafii. Rekolekcje poprowadzi O. Wiesław Nazaruk, Oblat Nieokalanej. Pod chórem jest wyłożony program uroczystości i rekolekcji. W salce parafialnej materiały dekoracyjne na przyjęcie matki Bożej.
  4. Rocznica I Komunii św. w czwartek, 6 czerwca na mszy św. o godz. 19.15.
  5. Zapraszamy na Krąg Biblijny w środę o godz. 19.00.
  6. W czwartek spotkanie dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.45 w salce parafialnej. Dzieci przynoszą książeczki do nabożeństwa. W tym samym czasie spotkanie dla rodziców.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Egzorcysta,, Ziarno, gazetka parafialna, Ola i Jaś, Nasza Droga.

Comments are closed.