Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

3 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA III WIELKANOCNA
5 maja 2019 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. app. Filipa i Jakuba, środa – św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Przeżywamy je jako jeden z elementów przygotowania do Nawiedzenia Matki Bożej. Środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w razem z majowym nabożeństwem.
 3. Zapraszamy na Krąg Biblijny w środę o godz. 19.00 do salki parafialnej.
 4. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po wieczornej mszy św.
 5. W czwartek o godz. 16.45 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w salce parafialnej. Dzieci przynoszą książeczkę do nabożeństwa. W tym samym czasie spotkanie dla rodziców tych dzieci.
 6. Zbliża się Nawiedzenie Matki Bożej w Jej wizerunku Jasnogórskim. Centralne uroczystości rozpoczęcia Nawiedzenia odbędą się w sobotę 18 maja o godz. 12.00 przy kościele Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej. Zarezerwujmy czas i już dzisiaj podejmijmy decyzję uczestniczenia w tym spotkaniu z Matką Bożą. Przygotowaniem do Nawiedzenia w naszej Parafii będą rekolekcje Maryjne, które poprowadzi o. Wiesław Nazaruk, Oblat Niepokalanej. Pod chórem książeczki do zabrania przez parafian dla siebie i przekazania sąsiadom. Może warto włożyć je do skrzynki tym, którzy są nieobecni oraz zanieść osobom starszym. W przyszłą niedziele w salce parafialnej flagi z drzewcami, plakaty i chorągiewki dla dzieci na procesyjne powitanie Matki Bożej.
 7. Odwiedziny chorych i z sakramentami św. w piątek i sobotę według stałego planu. Nowe zgłoszenia w zakrystii.
 8. W ramach VERBA SACRA rozpoczął się nowy cykl – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Wystąpi aktor Teatru Polskiego w Warszawie Szymon Kuśmider. Zapraszamy do Katedry w niedzielę 12 maja o godz. 17:00. Wstęp wolny.
 9. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i doposażanie naszego kościoła i za ofiary złożone w Tygodniu Miłosierdzia. Dzisiaj przed kościołem ofiary na Seminarium.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki (…) Gość Niedzielny, Droga, Jaś, Ziarno, gazetka parafialna. Słuchaj na antenie i w internecie Dobrego Radia „Emaus” – www.radioemaus.pl.
 11. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Kazimierza Pieczyńskiego, os. Lecha 2 (msza św. pogrzebowa w środę o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

Comments are closed.