Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

Niedziela Wielkanocna

Wielce Szanowni Parafianie i Goście!
Chrystus Zmartwychwstały leczy zranione ludzkie serca i zmienia gorycz w radość pojednania z Bogiem i ludźmi. Niech czas wielkanocny będzie dla każdego doświadczeniem nieskończonego Miłosierdzia Bożego i rozpali miłość w naszych sercach. Oby pamięć na Zmartwychwstałego gromadziła nas licznie na mszy św. niedzielnej. Życzymy pełnych radości i pokoju Świąt Wielkiej Nocy ! Szczęść Boże!
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 kwietnia 2019 r.

 1. W drugie święto Wielkanocy porządek odprawiania mszy św. jak w niedzielę.
 2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego od II Święta do piątku o godz. 17.30.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszkomunijnych, przed pierwszą spowiedzią św., w środę, 24 kwietnia, o godz. 19.00 w kościele.
 4. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i komunii św. w czwartek, o godz.16.45.
 5. Msza św. za chorych w czwartek o godz. 19.00 z błogosławieństwem św. Cherbela.
 6. Pielgrzymka do Smolic i Legnicy w sobotę, 27 kwietnia. Wyjazd o godz. 8.00, sprzed bloku 42. Trzeba zabrać prowiant.
 7. W piątek po Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W przyszła niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia; przed kościołem możliwość złożenia ofiary na CARITAS.
 9. Serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i otoczenia na dzisiejszą Uroczystość. Podziękowanie za przygotowanie liturgii: ministrantom seniorom, juniorom, lektorom, chórowi za przygotowaną liturgię wielkotygodniową. Podziękowania dla Pań i Panów dozorców pracujących na osiedlu. Uszanujmy ich pracę. Szczere podziękowania za udział w nabożeństwach wielkotygodniowych i życzenia w Wielki Czwartek w dniu sakramentu kapłaństwa.
 10. Bóg zapłać za ofiary na doposażanie naszego kościoła, na daninę diecezjalną i kwiaty do Grobu Pańskiego. Parafian, którzy od wiosny zamieszkują na działce prosimy, aby zechcieli daninę diecezjalną złożyć przed rozpoczęciem sezonu. Przy zakrystii świąteczny numer Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na maj. Jest Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ola i Jaś dla przedszkolaków, Egzorcysta, Miłujcie się oraz gazetka parafialna.
 11. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Krystyny Derba, os. Lecha 40, msza św. pogrzebowa w środę o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

Comments are closed.