Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

5 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA V WIELKIEGO POSTU
7 kwietnia 2019 r.

 1. Bóg zapłać siostrom Nazaretankom, paniom Katechetkom za ubogacające rekolekcje szkolne. Podziękowania Dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji. Niepokoi fakt, że część dzieci nie przychodzi na spotkania rekolekcyjne. Jest to poważne zaniedbanie rodziców w chrześcijańskim wychowaniu dzieci.
 2. W środę na godzinę 19.00 zapraszamy Panów do pomocy w przygotowaniu ciemnicy.
 3. Zbiórka ministrantów seniorów w czwartek o godz. 19.00.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 19.00.
 5. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 20.00 do 21.00 i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.45.
 6. DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 i ulicami osiedla o godz. 19.00 od wejścia nr 20. Gorzkie Żale w niedziele W. Postu o godz. 15.30.
 7. Odwiedziny chorych i starszych parafian ze spowiedzią i komunią św. wielkanocną, w sobotę od godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii.
 8. Próba scholi dziecięce w Niedzielę Palmową o godz. 9.45 w salce parafialnej. Zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewu w zespole.
 9. Niedzielę Palmową przeżywamy w Kościele jako Dzień Młodzieży. Procesję z palmami wokół kościoła rozpoczniemy 15 minut wcześniej, o godz. 11.00 przy krzyżu misyjnym. Zapraszamy młodzież i dzieci z przygotowanymi przez siebie palmami na procesję upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Z okazji tegorocznej Światowej Niedzieli Młodzieży, która przypada w Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. zapraszam młodzież do wspólnotowego świętowania w Farze Poznańskiej. W programie: godz. 17:00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa, godz. 18:00 – Pasja wg św. Jana w wykonaniu Chóru i Orkiestry Jordan. Przygotowany program jest zaproszeniem do wspólnego celebrowania tajemnicy Niedzieli Palmowej pod przewodnictwem Pasterza. Przygotowana Pasja jest wyjątkową muzyczną interpretacją Pisma Świętego i może pomóc młodym lepiej zrozumieć istotę Wielkiego Tygodnia.
 10. W Niedzielę Palmową, przed kościołem możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przed kościołem palmy, a ofiary przeznaczone są dla parafialnego Caritasu.
 11. Misterium Męki Pańskiej w sobotę, 13 marca, o godz. 20.00 na Cytadeli.
 12. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną.
 13. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Nasza Droga, Ziarno, karty świąteczne z religijnymi motywami Wielkanocy, koperty na daninę diecezjalną i paschaliki na stół wielkanocny.