Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

4 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA IV WIELKIEGO POSTU
31 marca 2019 r.

 1. PRZEPISY POSTNE. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową. Wstrzemięźliwość nie obowiązuje, jeżeli w piątek przypada uroczystość kościelna. Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru pokarmów i muszą spożywać to, co zostanie im podane, mogą korzystać z dyspensy od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki całego roku. Taka dyspensa nie istnieje w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Niemożność zachowania wstrzemięźliwości w piątek zakłada jednak podjęcie innych form pokuty, takich jak: modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, wierniejsze spełnianie obowiązków.
 2. We wtorek zebranie komitetu organizacyjnego Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie tej uroczystość. Spotkanie w szalce parafialnej, wejście z dziedzińca.
 3. Spotkanie wspólnot różańcowych w środę po wieczornej mszy św. w kaplicy.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz.19.00 w salce parafialnej.
 5. W tym tygodniu: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 21.00 Miesięczna spowiedź i Komunia św. dla klas: 4, 5, 6, 7 i 8 w piątek od godz. 15.00 do 16.30. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej w sobotę o godz. 7.15. Comiesięczne odwiedziny chorych z sakramentami św. w piątek i w sobotę według stałego planu. Prośba o zgłaszanie w zakrystii chorych i starszych parafian do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej na sobotę przed Niedzielą Palmową.
 6. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o godz.16.45. Dzieci przynoszą książeczki do nabożeństwa. W tym samym czasie, spotkanie dla rodziców tych dzieci.
 7. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Prosimy by nie opuszczać tej ważnej katechezy.
 8. DROGA KRZYŻOWA w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci godz. 16.30, dla dorosłych godz. 17.30, ulicami osiedla o godz. 19.00 (od wejścia 119, przynosimy znicze). Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wolontariuszy misyjnych, z Akademickiego Koła Misyjnego, którzy w czerwcu wyjadą na misje do Boliwii. Będą kwestować przed kościołem, zbierając potrzebne fundusze. Natomiast Przyjaciele z warsztatów terapii zajęciowej dla młodzieży będą prezentować swoje prace wielkanocne po mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.15.
 10. Droga Krzyżowa w byłym obozie hitlerowskim w Żabikowie we wtorek, o godz. 19.30.
 11. Męska Droga Krzyżowa ulicami Ostrowa Tumskiego, w piątek, 5 kwietnia, o godz. 19.30, początek przed Seminarium Duchownym. Przewodniczy Ks. Bp. Zdzisław Fortuniak.
 12. Parafia na Zegrzu organizuje wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży w Zawoi, w dniach od 20 do 27 lipca br. Szczegóły w zakrystii.
 13. Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli w sobotę przed Niedzielą Palmową, o godz. 19.00. Misterium poprzedzi msza św. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jana Bosko na Winogradach.
 14. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Gość Niedzielny, Egzorcysta, Nasza Droga, Ola i Jaś oraz koperty na daninę diecezjalną, pocztówki i paschaliki wielkanocne.