Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

3 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA III WIELKIEGO POSTU
24 marca 2019 r.

 1. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. Dzień Świętości Życia. Na mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 będziemy się modlić o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. W czasie mszy św. możliwość złożenia ofiary na Fundusz Obrony Życia. Centralne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się tradycyjnie 25 marca. Msza św. połączona z duchową adopcją dziecka poczętego zostanie odprawiona o godz. 18.00 w Katedrze.
 2. Rekolekcje szkolne w naszej Parafii od poniedziałku, 25 marca, do środy, 27 marca br. Kościół będzie zajęty od godz. 10.00 do godz. 14.00.
 3. Krąg Biblijny w środę po wieczornej mszy św. w salce parafialnej.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o godz.16.45. Dzieci przynoszą książeczki do nabożeństwa. W tym samym czasie, spotkanie dla rodziców tych dzieci.
 5. Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek o godz. 18.00. Pod chórem można składać zapisane intencje, które przyniesiemy do ołtarza razem z darami chleba i wina.
 6. DROGA KRZYŻOWA w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci godz. 16.30, dla dorosłych godz. 17.30, ulicami osiedla o godz. 19.00 (dla młodzieży i przygotowujących się do bierzmowania od wejścia 122), GORZKIE ŻALE w niedziele Wielkiego Postu o g. 15.30.
 7. Rozpoczynamy przygotowanie do Triduum Paschalnego w naszej parafii. Zapraszamy na próby śpiewu, do salki parafialnej w każdy piątek po Drodze Krzyżowej odprawianej ulicami osiedla o godz. 19.00. Mile widziane męskie głosy.
 8. Prosimy zgłaszać chorych i starszych parafian do Komunii św. wielkanocnej.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Smolicach i Sanktuarium św. Jacka w Legnicy w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Wyjazd 27 kwietnia o godz. 8.00; koszt 30 zł, zapisy w zakrystii.
 10. Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. prowadzi zapisy do I klasy. Jest to ośmioletnia szkoła podstawowa z przedmiotami muzycznymi. Szkoła przyjmuje dziewczynki i chłopców posiadających predyspozycje muzyczne. Program wychowawczy oparty jest na wartościach chrześcijańskich. Informacje można uzyskać: mailowo, telefonicznie lub osobiście w sekretariacie szkoły, przy ulicy Filipińskiej 4. Fundacja Sternik-Poznań prowadzi rekrutację do Przedszkola, Szkoły Podstawowej dla dziewcząt i Szkoły Podstawowej dl chłopców. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na www. sternikpoznan.pl.
 11. W czasie Wielkiego Postu składamy ofiary na daninę diecezjalną, która przeznaczona jest na utrzymanie: Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Archiwum Archidiecezjalnego, Katedry, Kurii Metropolitalnej i Caritas. Koperty na daninę diecezjalną można otrzymać przy zakrystii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Droga, Ola i Jaś, Miłujcie się, gazetka parafialna i pocztówki z religijnymi motywami wielkanocnymi .
 13. Módlmy się za zmarłych parafian. Za śp. Teresy Nackowskiej, os. Lecha 18, śp. Krystyny Jaskuła, os. Lecha 19, śp. Władysława Jagiełło, os. Lecha 58 (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00, w kościele św. Marka, na os. Czecha), śp. Wojciecha Kołodziejczaka, os. Lecha 16 (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 9.00) .Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.