Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

1 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA I WIELKIEGO POSTU
10 marca 2019 r.

 1. Kończymy rekolekcje parafialne, które wprowadziły nas w czas pokuty i nawrócenia. Dziękujemy o. Wiesławowi za posługę rekolekcyjną, umożliwiającą rozeznać pod tchnieniem Ducha Świętego, co mamy czynić, aby Wielki Post był czasem nawrócenia i duchowego wzrostu. Bóg zapłać Parafianom za udział w rekolekcjach oraz za udział miejskiej Drodze Krzyżowej.
 2. DROGA KRZYŻOWA w parafii w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci godz. 16.30, dla dorosłych godz. 17.30, ulicami osiedla godz. 19.00 (w tym tygodniu od wejścia 78). Na Drogę Krzyżową o godz. 19.00 przychodzą także młodzi przygotowujący się do bierzmowania. GORZKIE ŻALE w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30.
 3. Prosimy zgłaszać chorych i starszych Parafian do Komunii św. wielkanocnej, na sobotę przed Niedzielą Palmową.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych, przygotowujące do I spowiedzi św. odbędzie się w czwartek, 14 marca o godz. 16.45 w salce parafialnej.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie do Triduum Paschalnego w naszej parafii. Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w śpiew w czasie Triduum, zapraszamy na próby do salki parafialnej w każdy piątek po Drodze Krzyżowej odprawianej ulicami osiedla o godz. 19.00. Mile widziane męskie głosy.
 6. Grupa Anonimowych Alkoholików spotyka się we wtorki w salce parafialnej o godz. 19.00 i jest otwarta na wszystkich, którzy szukają pomocy do życia w trzeźwości.
 7. Duchowa Adopcja Dziecka Nienarodzonego to modlitewna obrona dzieci zagrożonych w swoim istnieniu z powodu braku miłości ojca i matki, obojętności społecznej oraz nieludzkiego systemu pogardy dla życia ludzkiego. Podjęcie modlitwy w tej intencji można zadeklarować w tygodniu po mszy św. i w niedzielę przed mszą św. o godz. 9.30. Uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji w niedzielę 24 marca na mszy św. o godz. 9.30.
 8. Okazja do spowiedzi św. w soboty od godz. 16.00 do 17.45. Już trwa czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej
 9. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostne wydarzenie „Kościołów stacyjnych miasta Poznania”. Każdego dnia, z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia pielgrzymi gromadzą się w innej świątyni miasta, aby trwać na modlitwie. Dokładny spis 34 kościołów stacyjnych, szczegółowy program oraz intencje modlitewne odnajdziemy w „Przewodniku Katolickim”, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary na Caritas. W przyszłą niedzielę, II Wielkiego Postu, w całej Polsce przed kościołami zbiórka ofiar na misje. W naszej parafii, dodatkowo w przyszłą niedzielę możliwość ofiarowania żywności, o przedłużonym czasie przechowywania. Do kosza pod chórem można składać dary żywnościowe dla potrzebujących. Prosimy, aby zakupów nie dokonywać w niedzielę.
 11. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki a w nim artykuł dla rodziców „Katecheci się nie poddają”. Jest Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Ziarno. Dzieci zachęcamy do wypełniania zadań z Ziarna. W niedziele po mszy św. o godz. 11.15 losowanie nagrody spośród prawidłowych rozwiązań.

Comments are closed.