Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

8 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA VIII ZWYKŁA
3 marca 2019 r.

  1. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek czcimy św. Kazimierza Królewicza, patrona Polski i Litwy.
  2. We wtorek kończy się czas hucznych wesel i zabaw. Od środy rozpoczynamy Wielki Post. Rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  3. W Środę Popielcową msza św. o godz. 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje post zwykły i post ścisły od których nie ma dyspensy. Do zachowania postu ścisłego zobowiązane są osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia a nie rozpoczęły jeszcze sześćdziesiątego. Post zwykły obowiązuje od 14 roku życia do śmierci. W Środę Popielcową, przed kościołem, możliwość złożenia ofiary na CARITAS. Od Środy Popielcowej do niedzieli odprawia się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty połączone z modlitwą o trzeźwość. Modlitwą, postem i trzeźwością pragniemy wynagrodzić sprawiedliwości Bożej nasze grzechy. Zachęcamy do podjęcia indywidualnego postu o chlebie i wodzie w jeden dzień Wielkiego Postu. Szukamy czterdziestu parafian, którzy podjęliby tę praktykę pokutną w intencji Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Szczegóły po mszy św. w kaplicy przy zakrystii. W Środę Popielcową rozpoczniemy rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je O. Wiesław Nazaruk, Oblat Maryi Niepokalanej. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i do zabrania na ulotkach pod chórem.
  4. W czwartek, 7 marca br. godz. 1830 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 1800. W roku przybycia do archidiecezji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej pragniemy prosić Matkę Bożą Bolesną o wstawiennictwo przed Bogiem, abyśmy dobrze przeżyli czas Wielkiego Postu oraz przygotowali nasze serca na przyjęcie Jezusa, którego Maryja nieustannie nam pokazuje i przynosi. Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan. Miejską Drogę Krzyżową włączamy w rekolekcje parafialne. W związku tym w czwartek wieczorna msza św. w naszej parafii o godz. 17.30 i wspólny przejazd tramwajem do Fary.
  5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Adoracje Najświętszego Sakramentu po mszy św. porannej do godz. 10.30 w intencji poszanowania życia ludzkiego oraz godności jego przekazywania.
  6. DROGA KRZYŻOWA w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci godz. 16.30, dla dorosłych godz. 17.30, ulicami osiedla godz. 19.00 (w tym tygodniu od wejścia nr 66, przynosimy ze sobą świece lub znicze). GORZKIE ŻALE w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na doposażanie naszego kościoła.
  8. Drzwi otwarte w sobotę 9 marca 2019 r. o godz. 10.00 w szkołach Sióstr Zmartwychwstanek przy ul. Głogowskiej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i www.gloszp.pl
  9. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” a w nim o watykańskim szczycie o ochronie nieletnich i o wielkopostnej przemianie – minimum słów maksimum działania. Jest Mały Przewodnik Katolicki (dla dzieci), Ola i Jaś (dla przedszkolaków), Nasza Droga (dla młodzieży). Gość Niedzielny, gazetka parafialna.

Comments are closed.