Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

5 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA V ZWYKŁA

10 lutego 2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, czwartek- św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

2. Bóg zapłać za pomoc w rozbieraniu choinek i uporządkowaniu kościoła, licznej  w tym roku, grupie parafian.

3. Z okazji Światowego Dnia Chorego zapraszamy chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, dzisiaj, w niedzielę 10 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert                 w domu katolickim. W naszej parafii msza św. w intencji chorych z udzielaniem Sakramentu Chorych zostanie odprawiona w czasie rekolekcji wielkopostnych, w piątek,  8 marca o godz. 10.00.Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Środę Popielcową i potrwają do                I Niedzieli Wielkiego Postu.

4. Krąg Biblijny w środę po wieczornej mszy św., w salce parafialnej.

5. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej Archidiecezji organizuje szkołę lektora dla osób dorosłych. Adresatami kursu są dorosłe osoby świeckie pełniące w parafiach te funkcje liturgiczne, nieposiadające jednak odpowiedniego przygotowania. Do uczestnictwa zapraszamy także osoby, chcące włączyć się w posługę słowa podczas liturgii. Celem kursu jest przygotowanie osób dorosłych (kobiet i mężczyzn) do pełnienia funkcji lektora lub psałterzysty w zgromadzeniu liturgicznym oraz formowanie świadomości wiernych do angażowania się w przygotowanie liturgii w parafii także w niedziele czy dni powszednie. Kurs obejmie formację biblijną, fonetyczną, liturgiczną, wewnętrzną oraz zajęcia warsztatowe. Program obejmuje łącznie 36 godzin lekcyjnych. (45 min). Zajęcia kursu odbywać się będą w soboty począwszy od 9 marca do 13 kwietnia br. w budynku Publicznego Gimnazjum Katolickiego, ul. Głogowska 92, w godzinach 9.30 – 14.30. Dalsze szczegóły w zakrystii.

6. Poradnia VINEA przy kościele OO. Jezuitów, ul Szewska 18A, zaprasza na program rozwoju duchowego z elementami psychoedukacji prowadzący do uporządkowania wewnętrznego dla osób przeżywających różnego rodzaju kryzysy. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

7. Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz rozwoju Przedszkola im. św. Aniołów Stróżów i powstania żłobka przy Parafii przy Rynku Wildeckim. Koncert odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00 w Auli Szkoły nr 42 przy ul. Różanej 1. Bilety cegiełki do nabycia na miejscu, w dniu koncertu.

8. Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa zaprasza na warsztaty na temat aktywności młodych w sieci. Szczegóły na naszej, parafialnej, stronie internetowej.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na doposażenie naszego kościoła.

10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim artykuł na temat przyjętego w stanie  Nowy Jork prawa dopuszczającego aborcję nawet w 9 miesiącu. Jest Mały Przewodnik Katolicki (dla dzieci), Nasza Droga (dwutygodnik dla młodzieży). Gość Niedzielny, Ziarno i gazetka parafialna.

Comments are closed.