Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

4 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA IV ZWYKŁA
3 lutego 2019 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Agaty, środa – św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników, piątek – św. Hieronima Emilianiego, św. Józefiny Bakhity.
 2. W tym tygodniu dobiegły końca odwiedziny duszpasterskie w rodzinach. Bóg zapłać Parafianom, którzy przyjmując księdza w swoim domu podjęli wspólną modlitwę w rodzinie i okazali zainteresowanie życiem parafii.
 3. Prosimy o pomoc w rozebraniu choinek. Prosimy panów i panie w poniedziałek, 4 lutego o godz. 19.00.
 4. Zebranie różańcowe w środę po mszy św. wieczornej.
 5. W tym tygodniu : I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 21.00. Sobotnie odwiedziny chorych z sakramentami św. według stałego planu, nowe zgłoszenia w zakrystii.
 6. Spotkanie opłatkowo-pokolędowe dla ministrantów juniorów z rodzicami i rodzeństwem, oraz ministrantów seniorów, w niedzielę 10 lutego o godz. 16.00 w salce parafialnej. Wejście z dziedzińca.
 7. Do 8 lutego godz. 12.00 trwa „Różańcowe Jerycho” w kościele Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. „Różańcowe Jerycho” to całodobowa (dzień i noc) modlitwa różańcową w intencji rodzin, Kościoła i Ojczyzny.
 8. W sobotę 9 lutego br., w godzinach od 9.00 do 13.00 w Publicznym Gimnazjum Katolickim im. Stanisława Kostki, przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu, odbędzie się tzw. „Biała Sobota”. Lekarze różnych specjalności będą bezpłatnie udzielali porad. Będzie także możliwość przeprowadzenia podstawowych badań laboratoryjnych.
 9. Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego serdecznie zapraszamy, wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, w niedzielę 10 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.
 10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” artykuły o życiu konsekrowanym. Gość Niedzielny, Egzorcysta, dla dzieci „Ziarno”, Ola i Jaś, Mały przewodnik Katolicki. Prasa katolicka jest wiarygodnym źródłem wiedzy o życiu Kościoła.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na doposażanie naszego kościoła.
 12. Módlmy się za zmarłych. Za dusze śp. Lechosława Nowaka, śp. Jadwigi Jujeczka, śp. Bartosza Witkowskiego, śp. Bogdana Zielińskiego(msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 16.45). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.