Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

2 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA II ADWENTU
9 grudnia 2018 r.
1. Roraty w tygodniu o godz. 6.00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszko z wypisanym dobrym uczynkiem do zawieszenia na drzewku dobrych uczynków. Prosimy rodziców, aby dołożyli starań, by dzieci uczestniczyły w roratach.
2. Wydawanie żywności z darów złożonych przez parafian, w poniedziałek o godz. 17.00 w salce parafialnej.
3. Krąg Biblijny w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej, gdzie pogłębiamy wiedzę na temat Pisma św. i rozważamy Słowo Boże.
4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji chrześcijan prześladowanych w piątki o godz. 17.40.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek, 14 grudnia, o o godz. 19.00 w kościele.
6. Próby do parafialnego koncertu kolęd w salce parafialnej: dla dorosłych i dzieci w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy, by przygotować Panu Jezusowi wspólnotowe kolędowanie.
7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.15 będzie śpiewać schola dziecięca. Próba w salce w niedzielę o godz. 10.15. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
8. Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych parafian do spowiedzi św. adwentowej na sobotę, 22 grudnia, od godz. 9.00.
9. Od 1 stycznia 2019 r. ulegają zamianie godziny odprawiania mszy św. w niedziele. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00. Pierwsza msza św. o godz. 8.00, a od godz. 9.30 bez zmian.
10. Świece CARITAS oraz opłatki wigilijne w salce parafialnej – wejście z dziedzińca. Ofiary przeznaczone na doposażenie i ogrzewanie kościoła.
11. W drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Włączamy się w to dzieło, modlitwą oraz składając ofiary do puszek przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
12. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje spotkanie wigilijne dla potrzebujących. W wydarzeniu tym uczestniczyć będzie ok 1300 osób . Prośba, aby włączyć się w zorganizowanie wigilii przez upieczenie ciasta bez kremu. W roku ubiegłym podarowano w ten sposób każdemu 6 kawałków ciasta, za co jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. Parafian gotowych do takiego czynu miłosierdzia, prosimy o zgłoszenie swej decyzji do 12 grudnia. Szczegóły przy spotkaniu indywidualnym.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kaplicy przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Egzorcysta (numer grudniowy), Nasza Droga, gazetka parafialna, pocztówki bożonarodzeniowe i kropidła na kolędę.
14. Módlmy się w intencji rychłej odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu ze słowami ”Najświętszemu Sercu Jezusa -Wskrzeszona Polska”, które to słowa przypominały o przymierzu z Bogiem jako warunku niepodległości Ojczyzny. Módlmy się: Najświętsze Serce Jezusa – zmiłuj się nad nami.
15. Módlmy się także za zmarłych parafian. Za duszę śp. Krystyny Nowickiej i duszę śp. Stefanii Przybylskiej, msza św. pogrzebowa w środę o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

Modlitwa za rodziny – z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski

Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, źródło życia i miłości wszystkich ludzi! Dziękujemy za to, że stworzyłeś nas – mężczyznami i kobietami, abyśmy się nawzajem uzupełniali i byli dla siebie wzajemną pomocą. Dziękujemy, że przez Jezusa Chrystusa uświęciłeś małżeństwo, ustanawiając je sakramentem. Spraw, aby każda rodzina stała się sanktuarium życia i miłości. Pomóż wszystkim małżonkom trwać w wierności i jedności. Wspieraj małżeństwa i rodziny zagrożone oraz dotknięte rozmaitymi kryzysami. Oddajemy Ci, Boże, wszystkie dzieci od momentu poczęcia. Niech cieszą się miłością matki i ojca. Spraw, by dzieci i młodzież znalazły w rodzinach silne wsparcie dla wzrostu w prawdzie i miłości. Umacniaj dziadków i babcie, aby umieli dzielić się mądrością i wiarą z młodymi. Prosimy, by stanowiący prawa i sprawujący władzę służyli poczętemu życiu, małżeństwu i rodzinie. Święta Rodzino z Nazaretu, wspomagaj, aby umacniała się świadomość świętego i nierozerwalnego charakteru małżeństwa i rodziny. Święta Maryjo, Matko Boża, Królowo rodzin, módl się za nami! Święty Józefie, głowo Świętej Rodziny, módl się za nami!
Święty Janie Pawle II, papieżu rodziny, módl się za nami!

 

Comments are closed.