Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
25 listopada 2018 r.

1. Dzisiaj, po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Msza św. kończy się błogosławieństwem eucharystycznym. Za pobożne i publiczne zmówienie ww. aktu poświęcenie można dostąpić odpustu zupełnego.
2. W środę Krąg Biblijny o godz. 19.00 w salce parafialnej.
3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w środę w kościele, po wieczornej mszy św.
4. Próby do parafialnego koncertu kolęd: dla dzieci w środę o godz. 16.30 w salce parafialnej, a dla dorosłych w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy na przygotowanie rodzinnego kolędowania.
5. W czwartek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.20 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
6. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7.15. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w sobotę według stałego planu. Piątkowe odwiedziny w przyszłym tygodniu. Nowe zgłoszenia w zakrystii.
7. Spotkanie dla wspólnoty rodzin w sobotę o godz. 19.00 w salce. Zapraszamy także nowe rodziny na dzielenie się Słowem Bożym i doświadczeniem życia. Dzieci maja zapewnioną opiekę.
8. W przyszłą niedzielę możliwość ofiarowania żywności, o przedłużonym czasie przechowywania, dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za TYTKI charytatywne przekazane do diecezjalnej Caritas z okazji Dnia Ubogich.
9. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Przyjście Pana i Uroczystość Bożego Narodzenia. Zachęcamy do przygotowania rodzinnego wieńca adwentowego z czterema świecami. Poświęcenie wieńców adwentowych, w przyszłą niedzielę na każdej mszy św. Dzisiaj, w salce parafialnej można zaopatrzyć się w wieńce adwentowe. Zachęcamy dzieci do przygotowania lampionu roratniego i rodzinnej stajenki betlejemskiej pod choinkę.
10. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 9.30, 11.15 i 12.30, kiermasz prac uczestników terapii zajęciowej. Prace są wykonane przez osoby niepełnosprawne intelektualnie. Można wspomóc Stowarzyszenie Niepełnosprawnych wrzucając do skarbonki”co łaska”.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem na grudzień), Mały Przewodni Katolicki, Gość Niedzielny (z kalendarzem), Ola i Jaś (dla dzieci przedszkolnych), Egzorcysta, Nasza Droga (dla młodzieży), gazetka parafialna.
12. Opłatki wigilijne i świece Caritas od przyszłej niedzieli w salce parafialnej. Ofiary przeznaczone na CARITAS oraz doposażanie i ogrzewanie kościoła.
13. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Lidii Appolt, os. Lecha 78 i duszę śp. Bogumiły Napieralskiej, os. Lecha 58 (w czwartek msza św. o godz. 13.00 w kościele na Starołęce i pogrzeb).

Comments are closed.